پیشنهاد کردن ایران تصادف اعتراف تحقیقات

پیشنهاد کردن: ایران تصادف اعتراف تحقیقات شکایت کردن اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار پزشکی در این ۱۰ استان ایران، آنفلوآنزا مرسوم شده است و شدیدتر است , مراقب باشید

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد که به علت شیوع سه نوع آنفلوآنزای فصلی در کشور، گروه‌های پرخطر حتما از واکسن آنفلوآنزا استفاده کنند.

در این ۱۰ استان ایران، آنفلوآنزا مرسوم شده است و شدیدتر است , مراقب باشید

مراقب باشید؛ در این ۱۰ استان ایران، آنفلوآنزا مرسوم شده است و شدیدتر است

عبارات مهم : تزریق

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد که به علت شیوع سه نوع آنفلوآنزای فصلی در کشور، گروه های پرخطر حتما از واکسن آنفلوآنزا استفاده کنند.

دکتر محمدمهدی گویا در گفت وگو با ایسنا، راجع به آخرین اوضاع شیوع آنفلوآنزای فصلی در کشور گفت: همه گیری آنفلوآنزا هرسال در فصل سرما در تمام دنیا از جمله کشور ما مرسوم می شود. از هفته اول آذرماه موارد ابتلای آن رو به زیاد کردن است و هر هفته زیاد می شود، ولی این روندی معمول و قابل انتظار هست. در این دوره مردم با رعایت نکات بهداشتی می توانند موارد مبتلا شدن به این بیماری و خطرات آن را به حداقل برسد.

در این ۱۰ استان ایران، آنفلوآنزا مرسوم شده است و شدیدتر است , مراقب باشید

وی ادامه داد: آنفلوآنزا جهت بعضی گروه ها عوارض خطرناکی دارد و در صورت مبتلا شدن ممکن است خوابیدن شوند و از فعالیت و کار بازبمانند. ما هرسال به مردم به خصوص گروه های پرخطر توصیه می کنیم که اوایل پاییز واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند. همه مردم می توانند از این واکسن استفاده کنند، ولی تزریق آن جهت افراد بالای ۶۵ سال، زنان باردار، بیماران مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، افرادی که به علت مبتلا شدن به سرطان تحت درمان هستند، مبتلایان به نارسایی های کلیه و کبد، افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده و افرادی که از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده می کنند مهم است و هنوز هم امکان تزریق آن وجود دارد. سایر مردم به اندازه این گروه ها در معرض خطر قرار ندارند.

رئیس مرکزمدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه در وقت اوج آنفلوآنزا به سر می بریم، اضافه کرد: درحال حاضر سه نوع آنفلوآنزا در کشور مرسوم است و همه کشور درگیر آن هستند، ولی در کرمان، قزوین، چهارمحال و بختیاری، تهران، اصفهان، خراسان رضوی، ایلام، یزد، همدان و آذربایجان شرقی شدیدتر هست. این سه نوع ویروس مشابه یکدیگر و همه آنفلوآنزای فصلی محسوب می شوند و متعلق به فصل سرما هستند. مبتلا شدن به این بیماری با رعایت نکات بهداشتی ساده، اجرای توصیه های دکتر و استراحت در منزل قابل پیشگیری و درمان هست.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد که به علت شیوع سه نوع آنفلوآنزای فصلی در کشور، گروه‌های پرخطر حتما از واکسن آنفلوآنزا استفاده کنند.

وی با بیان اینکه تزریق واکسن آنفلوآنزا همچنان موثر هست، افزود: در هفته های اخیر شاهد زیاد کردن ابتلای کودکان به آنفلوآنزا هستیم. این بیماری در کودکان علائم متفاوتی دارد و مواردی که همراه با اسهال و استفراغ است در این گروه سنی زیاد دیده می شود. ما تاکید می کنیم که پزشکان از تجویر داروی نابجا به خصوص ترکیبات حاوی کورتون پرهیز کنند؛ چون ممکن است عوارض خطرناکی داشته باشد. علاوه بر آن مسکنی به جز استامینوفن نباید تجویز شود، به خاص در مواردی که کودکان با علائم اسهال به دکتر مراجعه می کنند.

واژه های کلیدی: تزریق | بیماری | کودکان | مبتلا شدن | آنفلوآنزا | واکسن آنفلوآنزا | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs