پیشنهاد کردن ایران تصادف اعتراف تحقیقات

پیشنهاد کردن: ایران تصادف اعتراف تحقیقات شکایت کردن اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بازی خطرناک علیه روحانی

«اگر چه اعتراضات مهار شد ولی بسیار خطرناک است که جریان تندرو اجازه دهند سرخوردگی و ناامیدی در جامعه گسترش پیدا کند. این تاکتیک که مردم از صندوق رای ناامید شوند

بازی خطرناک علیه روحانی

بازی خطرناک علیه روحانی

عبارات مهم : صندوق

«اگر چه اعتراضات مهار شد ولی بسیار خطرناک است که جریان تندرو اجازه دهند سرخوردگی و ناامیدی در جامعه گسترش پیدا کند. این تاکتیک که مردم از صندوق رای ناامید شوند به نفع تندروهاست ولی امید می رود که در بلندمدت آنها متوجه این مهم بشوند که شاخه ای که امروز می برند خود بر روی آن نشسته اند.»

صادق زیباکلام در روزنامه آرزوی بزرگ نوشت: «تندروها دست به بازی خطرناکی زده اند که تبعات سیاسی و اجتماعی بسیار نامطلوبی درپی دارد. آنها از مدت ها پیش و با تمام توان درصددند بگویند حسن روحانی هیچ کاری انجام نداده و به طور کل در عملکرد خود ناموفق بوده هست. تندرو ها با جنبش افکار عمومی جهت عبور از روحانی و با داغ کردن موضوعاتی مانند «پشیمانی» و «رای ما را بعد بده» در اینترنت علیه مدیر جمهور جولان می دهند و می توان گفت در آتشی که خود شعله ور کردند گرفتار می آیند.

بازی خطرناک علیه روحانی

بخش قابل توجه از کلماتی که از سوی این جریان در اینترنت و حتی خارج از آن، علیه دولت استفاده می شود و با آن دولت را بمباران می کنند، جملات و واژه هایی مانند «پشیمانی» و «رای ما را بعد بده» هستند. مخالفان به گونه ای وانمود می کنند که روحانی تا امروز کاری نکرده، کارنامه اش منفی و همه وعده هایش دروغ از آب درآمده است تا مردم را نسبت به مدیر جمهور ناامید کنند.

تندرو ها و همه کسانی که دست به این بازی خطرناک زده اند متوجه یک توصیه اساسی نیستند، این که اگر چه این جریان به دنبال سرخوردگی و پشیمان کردن مردم از رای به حسن روحانی است ولی در حقیقت این جریان با چنین کاری عملا ارزش صندوق رای و جایگاه آن را از بین می برد، لیکن تلقین این مساله به مردم که روحانی کاری در دولت خود جهت جامعه انجام نداده هست، مردم را به این نتیجه می رساند که شرکت ما در انتخابات ۹۸ مجلس شورای اسلامی و صندوق رای چه فایده ای دارد؟ مگر مجلس دهم و فراکسیون امید جهت ما چه کرد؟ جهت چه باید باز هم در انتخابات ۱۴۰۰ به اسحاق جهانگیری یا یک اصلاح طلب دیگر رای بدهیم؟

«اگر چه اعتراضات مهار شد ولی بسیار خطرناک است که جریان تندرو اجازه دهند سرخوردگی و ناامیدی در جامعه گسترش پیدا کند. این تاکتیک که مردم از صندوق رای ناامید شوند

البته ممکن است اصولگرایان جبهه پایداری و طرفداران احمدی نژاد تعمدا دنبال سلب اعتماد از صندوق رای باشند جهت این که می دانند طرفدارانشان در هر حال در انتخابات مجلس آتی و انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شرکت خواهند کرد. بنابراین خیال آنها از این بابت آسوده است که هر اندازه روحانی را تخریب کنند، افرادی که به سیدابراهیم رئیسی و اصولگرایان تند رای خواهند داد، همچنان پای ثابت صندوق رای هستند. در برابر بدنه اجتماعی اصلاح طلبان و جریان خاکستری را از صندوق رای ناامید می کنند و عزم و اراده آنها را جهت حضور در انتخابات متزلزل می کنند. به همین علت اگر بدنه اجتماعی اصلاحات با «تکرار می کنم» هم در انتخابات شرکت نکند، نتیجه به نفع تندرو ها خواهد بود.

همچنان که این بدنه اجتماعی در انتخابات مجالس هفتم، هشتم و نهم شرکت نکردند و مجلس به انحصار اصولگرایان تندرو درآمد. مردم به همین علت در انتخابات شورای شهر شرکت نکردند و سود آن نصیب محمدباقر قالیباف شد و ۱۲ سال در جایگاه شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران قرار داده شد و کارنامه ای نامتوازنی از خود باقی گذاشت. از این جهت کاملا به نفع جریان تندروست که دست به تخریب روحانی می زنند. توصیه مهم این است که حتی اگر مردم از صندوق رای ناامید شوند، ذره ای هم جهت آنها اهمیت ندارد. لیکن می دانند که طرفدارانشان در انتخابات شرکت می کنند ولی این بازی بسیار خطرناکی است که آنها شروع کرده اند لیکن ناامیدی از صندوق رای این بار ممکن است ابعاد وسیع بیابد.

اگر چه اعتراضات مهار شد ولی بسیار خطرناک است که جریان تندرو اجازه دهند سرخوردگی و ناامیدی در جامعه گسترش پیدا کند. این تاکتیک که مردم از صندوق رای ناامید شوند به نفع تندروهاست ولی امید می رود که در بلندمدت آنها متوجه این مهم بشوند که شاخه ای که امروز می برند خود بر روی آن نشسته اند.»

بازی خطرناک علیه روحانی

واژه های کلیدی: صندوق | ناامید | انتخابات | حسن روحانی | انتخابات مجلس | انتخابات شورای شهر | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs