پیشنهاد کردن ایران تصادف اعتراف تحقیقات

پیشنهاد کردن: ایران تصادف اعتراف تحقیقات شکایت کردن اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار بین الملل اگر عامل کشتار لاس‌ وگاس، مسلمان بود

“در سال‌های اخیر کشتارهای دسته‌جمعی در آمریکا به شکلی پایدار هم به لحاظ تعداد و هم به لحاظ ابعاد زیاد کردن پیدا کرده است و ما شاهد بودیم که در سلسله این کشتارها

اگر عامل کشتار لاس‌ وگاس، مسلمان بود

اگر عامل کشتار لاس وگاس، مسلمان بود

عبارات مهم : اسلحه

“در سال های اخیر کشتارهای دسته جمعی در آمریکا به شکلی پایدار هم به لحاظ تعداد و هم به لحاظ ابعاد زیاد کردن پیدا کرده است و ما شاهد بودیم که در سلسله این کشتارها اعم از کشتارهای اورورا، نیوتاون، اورلاندو و … هر حمله تازه بزرگتر و چشم گیرتر بوده است ولی حمله اخیر در لاس وگاس ابعادی بسیار بزرگتر و متفاوت تر از قبل حتی به لحاظ استانداردهای خشونت های مسلحانه در آمریکا داشت. با این حال بعد از هر یک از این کشتارها هیچ کاری جهت متوقف کردن آنها انجام نشده و این بار نیز نخواهد شد.”

به گزارش ایسنا، روزنامه دیلی میل نوشته است: به رغم رخ دادن تمامی این کشتارهای دسته جمعی که علت مهم آنها آزادی خرید و فروش سلاح هست، مطلقا هیچ کاری و حتی کوچکترین تغییری در قوانین فدرال آمریکا جهت متوقف کردن آنها صورت نگرفته هست. اکنون نیز همین روند ادامه خواهد داشت.

اگر عامل کشتار لاس‌ وگاس، مسلمان بود

دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا در تصویر العمل به کشتار لاس وگاس تلاش کرد تا با جدی ترین و حزن انگیزترین کلمات از خدا سخن گفت ولی او هیچ صحبتی راجع به کنترل و محدودیت خرید و فروش سلاح مطرح نکرد! در حقیقت چطور ممکن است که او بتواند این صحبت را مطرح کند؟ انجمن ملی اسلحه آمریکا به عنوان یک شرکت بد طینت که به طرزی وحشتناک و مرگبار قانونگذاران آمریکایی را در تسلط خود دارد هنگامی که در کمپین انتخابات ریاست جمهوری از دونالد ترامپ حمایت کرد همان وقت توانست سکوت ترامپ را جهت خود بخرد.

ترامپ تا پیش از این تلاش داشت تا با معقولیت کافی راجع به اسلحه در آمریکا صحبت کند و با خرید و فروش سلاح های مرگبار و دارای خشاب های بزرگ مخالفت می کرد ولی زمانی که فهمید انجمن ملی اسلحه آمریکا می تواند او را در انتخابات پیروز کند به طرزی شرم آور موضعش را عوض کردن داده و تبدیل به کاندیدای حامی اسلحه شد.

“در سال‌های اخیر کشتارهای دسته‌جمعی در آمریکا به شکلی پایدار هم به لحاظ تعداد و هم به لحاظ ابعاد زیاد کردن پیدا کرده است و ما شاهد بودیم که در سلسله این کشتارها

او بعد از آنکه در انتخابات پیروز شد در کنفرانس انجمن ملی اسلحه آمریکا گفت: شما اکنون یک دوست و حامی واقعی در کاخ سفید دارید و حملات هشت ساله به آزادی های شما بر مبنای اصلاحیه دوم قانون اساسی اکنون به نهایی خفت بار رسیده هست. دیگر آژانس های فدرال مالکان اسلحه “مطیع قانون” را تحت تعقیب قرار نخواهند داد.

با این حال در کشتار لاس وگاس یک شهروند “مطیع قانون” دست داشت که هیچ سابقه کیفری نداشته هست. او یک فرد معمولی پا به سن گذاشته بوده که عاشق شکار و قماربازی بود؛ البته او تفنگ ها را هم خیلی دوست داشت و تفنگ های خیلی زیادی داشته است.

با این حال چنین چیزی در آمریکا ابدا مشکلی ندارد! شما می توانید بی تردید هرچقدر که اسلحه دلتان خواست داشته باشید چون در قانون اساسی نوشته شده است هست، بعد این “حق” این شهروند بوده که سلاح داشته باشد!

اگر عامل کشتار لاس‌ وگاس، مسلمان بود

اما یک روز دل انگیز “استفان پداک” که مالک اسلحه مطیع قانون و معمولی مثل بقیه بود، یکدفعه دیوانه شد! مسلما شما زمانی که کاملا دیوانه شده است باشید تصمیم می گیرید که با مسلسل به روی 22 هزار نفر آتش بگشایید. بنابراین در اینجا “یک آدم خوب صاحب سلاح” یکدفعه تبدیل شد به یک “آدم بد صاحب سلاح”! درست به همین سادگی!

اما پرسش این است که چرا؟ ادعاهای بی اساس و منزجر کننده داعش راجع به اینکه او یکی از سربازان این گروه تروریستی بوده را فراموش کنید البته که او هیچ ربطی به داعش نداشته و اف بی آی هم سریعا چنین چیزی را تایید کرد. او فقط یک سفیدپوست آمریکایی دیوانه بوده که یک روز صبح از خواب بیدار شد و خیلی زیاد دلش خواست که به همه شلیک کند! حتی برادر خود او هم هیچ توضیحی جهت این اتفاق نداشت.

“در سال‌های اخیر کشتارهای دسته‌جمعی در آمریکا به شکلی پایدار هم به لحاظ تعداد و هم به لحاظ ابعاد زیاد کردن پیدا کرده است و ما شاهد بودیم که در سلسله این کشتارها

اریک پداک، برادر او تنها توانست بگوید “من حتی نمی توانم هیچ دلیلی جهت آن پیدا کنم” و سرش را به نشانه بهت تکان داد البته یک حدس می توان در این باره زد و آن این است که استفان پداک می خواسته تبدیل به یک صورت مشهور شود، چون داشت پیر می شد و حوصله اش سر رفته بود و دوست داشت که به یکباره اسم و صورت اش در سطح جهانی مشهور شود! بنابراین یک اتاق در هتل اجاره کرد و آن را با 22 اسلحه پر کرده و با برنامه ریزی زمانی منتظر ماند که هزاران زن، مرد و کودک بی گناه در برابر هتل او جمع شوند. بعد از آن اسلحه خود را نشانه گرفته و سریع و دیوانه وار شروع به شلیک کرد.

ویدئوهای وحشتناک این اتفاق در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … به آدم حس بازی Call of Duty را می دهد.

اگر عامل کشتار لاس‌ وگاس، مسلمان بود

با این حال در کشورهای دیگر نیز افراد دیوانه ای مثل پداک پیدا می شوند ولی آنها نمی توانند به آسانی او جهت اجرای نقشه هایشان سلاح به دست آورند. در آمریکا خریدن یک سلاح به آسانی خریدن یک سگ خانگی است و حتی در بعضی ایالت ها از این هم ساده تر هست. ایالت نوادا یکی از ساده ترین مکان ها جهت خرید و استفاده از سلاح هست. در این ایالت حمل یک مسلسل قانونی است و هیچ محدودیتی جهت ظرفیت خشاب ها وجود ندارد. نیاز به هیچگونه مجوزی جهت خرید آن نیست و هیچ دوره انتظاری نیز جهت خرید سلاح الزام نبوده و فروش شخصی سلاح نیز هیچ مشکلی ندارد.

پداک نیاز نداشت که جهت ساختن انبار سلاحش تلاش مشکل کند؛ جایی که او زندگی می کرد هرکس می توانست این کار را انجام دهد. همین الان نیز در آمریکا افراد دیگری وجود دارند که شاید جهت حملات مشابهی برنامه ریزی می کنند و حتی بخواهند در این راه از پداک نیز پیشی بگیرند و دست به حملاتی بزرگتر بزنند و شهرت او را نیز کنار بزنند ولی باز هم هیچ کاری جهت متوقف کردن آنها انجام نخواهد شد.

باراک اوباما، مدیر جمهور سابق آمریکا خیلی سریع وحشت خود را از این کشتار اعلام کرد ولی زمانی که مدیر جمهور بود جهت محدود کردن مالکیت سلاح چه کاری انجام داد؟ هیچ چیز!‍ این همان باراک اوبامایی است که زمانی که مدیر جمهور بود جهت قربانیان کشتارها گریه کرد و آنها را در آغوش گرفت و صحبت های خیلی احساسی راجع به آنها ایراد کرد و دائما می گفت که می خواهد کاری جهت محدود کردن مالکیت سلاح انجام دهد ولی او عملا هیچ کاری انجام نداد. او فقط مانع تراشی های خصمانه کنگره را مقصر این اوضاع می دانست ولی حقیقت این است که محدود کردن سلاح جهت او هرگز اولویتی پیدا نکرد.

برای ترامپ هم این عنوان صادق خواهد بود. کاخ سفید بعد از کشتار لاس وگاس سریعا برگشت و گفت: هنوز جهت صحبت راجع به محدود کردن اسلحه در آمریکا خیلی سریع است! این چیزی است که انجمن ملی اسلحه آمریکا و حامیانش همواره بعد از این کشتارها می گویند به این امید که همه را ساکت کنند ولی دقیقا چه زمانی جهت صحبت در این باره مناسب است؟ به طور میانگین در آمریکا در هر روز 85 نفر به وسیله اسلحه کشته می شوند. در مقام مقایسه ولی در بریتانیا در هر سال فقط 32 نفر به وسیله اسلحه کشته می شوند و در ژاپن شاید دو یا سه نفر باشد. ولی در آمریکا در هر سال 32 هزار نفر با اسلحه کشته می شوند و 70 هزار نفر دیگر زخمی می شوند.

این رقم خیلی زیاد از مجموع تلفات ناشی از اسلحه در 20 کشور ثروتمند بعد از آمریکا در دنیا است.

این کشتار بزرگ در لاس وگاس باید یک بیدارباش جهت آمریکایی باشد که شدیدا نیاز به انجام کاری به منظور عوض کردن این فرهنگ منزجر کننده خشونت مسلحانه دارد. با این حال تجربه نشان داده که این بیدارباش دوباره به محاق خواهد رفت، چون هنگامی که که کشتار دانش آموزان کلاس اولی در کلاس درس و مشاهده حفره های گلوله ای به اندازه یک توپ گلف روی دیوار این کلاس نتواند عوض کردن ناگهانی و تاثیرگذار در قوانین مربوط به مالکیت سلاح ایجاد کند، اینجا نیز همین اتفاق خواهد افتاد. این واقعیت عملی و وحشتناک در آمریکا وجود دارد که آمریکایی ها نسبت به اسلحه و تاثیر وحشتناکش بر جامعه آن بی حس شده است اند.

تنها در دو هفته گذشته موارد متعددی وجود داشته که کودکان خردسال با تفنگ هایی که والدین بی خیال آنها در جایی رها کرده اند کودکان دیگری را کشته اند و هیچ کدام از آنها تبدیل به یک خبر جنجالی نشده هست. این دیگر عادی شده است که در آمریکا هر ساله 500 کودک در اثر اسلحه کشته می شوند. ولی اگر عامل کشتار لاس وگاس یک مسلمان و افراط گر بود ترامپ بی درنگ آن را یک حمله تروریستی می خواند و از آن جهت توجیه ممنوعیت مسافرتی خود استفاده می کرد و مسلما این ممنوعیت را گسترده تر می ساخت و بعد از آن قوانین سختگیرانه جدیدی به بهانه جلوگیری از رخداد دوباره این اتفاق تصویب می شد.

اما به جای آن عامل این حمله فقط یک سفیدپوست آمریکایی سبک مغز بود که به دلایلی که ما هرگز نخواهیم فهمید در ذهنش به دنبال قتل بود؛ بنابراین اینجا ترامپ انگشت هایش را در گوش هایش فرو می کند و وانمود می کند که هرگز این اتفاق رخ نداده تا کوچکترین نگرانی و ناراحتی جهت اربابانش در انجمن ملی اسلحه ایجاد نکند.

پداک فقط به این خاطر تا بن دندان مسلح بود چون در آمریکا شهروندان اجازه دارند تا بن دندان مسلح باشند. حقوق افرادی که او کشت و دچار نقص عضو کرد ابدا در برابر حق او جهت مالکیت و شلیک سلاح اهمیت بیشتری نداشته و در درجه دوم اهمیت قرار دارد!

در آمریکای مدرن واقعیت بی رحم و سخت این است که شما ممکن است در هر زمانی و در هر جایی مورد اصابت گلوله قرار بگیرید. این یک مسئله تنها منحصر به آمریکاست ولی به نظر نمی رسد در این کشور هیچ اراده ای و یا هیچ راهی جهت ساختن این مسئله وجود داشته باشد. چون دونالد ترامپ تلاش کرد جهت تصویر العمل در برابر این کشتار به خدا متوسل شود بنابراین من هم این کار را کرده و می گویم: جناب مدیر جمهور محض رضای خدا چشمانت را به روی این ناهنجاری نفرت انگیز در قلب کشورت باز کن و کاری راجع به آن انجام بده.

واژه های کلیدی: اسلحه | انجمن | دیوانه | آمریکا | آمریکایی | دونالد ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs